[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Kim jest Elf i inne pytania do pana Pałasza

SONY DSCElf ma duże, stojące i spiczaste uszy, brązowe i wielkie oczy oraz najpiękniejszy psi uśmiech. Najbardziej na świecie kocha swojego pana, który darzy go równie wielkim uczuciem. Ale Elf potrafi być również przezabawnym oszustem, który potrafi przekonująco zrzucić odpowiedzialność za wielką kupkę nieczystości w przedpokoju na przykład na stojącą nieopodal pralkę…!

SONY DSCElf jest największym przyjacielem pana Marcina Pałasza, który przezabawnie i z ogromną sympatią opowiadał o swoim pupilu i jednocześnie bohaterze swoich książek dużej grupie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 18 na spotkaniu w Filii Nr 8 Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Zresztą dzieci zapoznały się z całą twórczością pana Marcina, którą autor zaprezentował ze swadą i zaraźliwym humorem. Nikt zresztą nie próbował nawet nie poddać się wesołości, jaką epatował gość. Co chwilę wybuchały salwy śmiechu, kiedy pan Marcin obrazowo cytował fragmenty swoich tekstów lub podrzucał propozycje następnych książek.

SONY DSCZ uwagą wysłuchał podpowiedzi tematów rzucanych przez słuchaczy i obiecał, że na pewno wykorzysta niektóre z nich w kolejnych swoich książkach. Dzieci trzymają również pana Pałasza za słowo, że napisze coś dla młodzież nieco starszej i spotka się z nimi ponownie, kiedy dorosną do następnych tekstów. Czekamy na pana, panie Marcinie!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu