[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PAWŁOWICACH

Spotkanie z bohaterka książki „Pyza na polskich dróżkach”

IMG_0383W maju przedszkolaki z naszej gminy odwiedziła Pyza – bohaterka książki „Pyza na polskich dróżkach” H. Januszewskiej, która zabrała dzieci w bajeczną podróż po Polsce.

 

 

Dzięki ciekawemu scenariuszowi zajęć przygotowanemu przez bibliotekarki z Pielgrzymowic i Warszowic milusińscy mogli poznać wyjątkowe miejsca Krakowa i Warszawy, wędrowali po górach i płynęli statkiem po Bałtyku. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał portret Pyzy, który udekorował scenę podczas pikniku w pawłowickim parku.

IMG_0396Impreza zorganizowana w ramach Tygodnia Bibliotek była podsumowaniem całego cyklu zajęć, na których dzieci mogły odkryć na nowo zapomniane bajki polskie i przekonać się jak wiele uniwersalnych wartości zawierają.

IMG_0445W ten słoneczny dzień wszystkim dopisywał humor, ponieważ na scenie oprócz sympatycznej Pyzy, dzieci rozbawiał wiatr Szaławiła – psotnik, który zachęcał wszystkich do zabawy proponując m. in. śpiewanie ludowych przyśpiewek, taniec oraz udział w licznych konkursach. Jak przystało na piknik, każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

IMG_0459Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach