[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece

8W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w będzińskiej książnicy 14 maja odbył się dziesiąty Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece. Organizatorem turniejowych potyczek była Miejska i Powiatowa Biblioteka w Będzinie oraz biblioteki partnerskie: Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie drugich klas szkół podstawowych z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Podczas przeprowadzonych w ramach turnieju konkurencji dzieci wykazały się ogromną wiedzą związaną z biblioteką, książką oraz regionem Zagłębia Dąbrowskiego, jego historią i legendami.

Dzięki współpracy z Muzeum Zagłębia w Będzinie uczniowie zagłębiowskich szkół poznali tajemnice jakie skrywają Podziemia Będzińskie oraz zamkowe wzgórze. Dodatkowo, zainspirowani nowo zdobytą wiedzą wykazali się kreatywnością projektując plakat Międzybibliotecznego Turnieju Wiedzy o Bibliotece oraz oryginalne zakładki do książek, które zostały ocenione przez jury powołane przez organizatorów turnieju.

5Odbywający się w będzińskiej książnicy turniej zorganizowano pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego. W jego imieniu, podziękowania dla młodych uczestników turniejowych zmagań, ich opiekunów oraz dyrektorów uczestniczących w wydarzeniu szkół, złożył Pełnomocnik Prezydenta, Sebastian Szaleniec. Każda klasa otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez organizatorów, którzy wszystkim dzieciom wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz książki.1Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie