Nowa runda International Librarians Network

Zgłoś się już dziś do International Librarians Network

logo2Tylko do 26 lipca można się zgłaszać do nowej rundy International Librarians Network (w tł. Międzynarodowa Sieć Bibliotekarzy). Ten projekt mentorski umożliwia zgłoszonym bibliotekarzom poznawać pracowników bibliotek z innych krajów i tworzyć własną sieć kontaktów zawodowych bez konieczności wyjazdów zagranicznych. ILN działając od 2013 roku połączył już ponad 1 500 bibliotekarzy ze 103 krajów.

Projekt polega na łączeniu zgłoszonych bibliotekarzy, studentów bibliotekarstwa i pracowników ośrodków informacji w pary na okres 4-miesięcznej współpracy. Najbliższa runda rozpocznie się już w połowie sierpnia, a zakończy w połowie grudnia 2015 r. Po dopasowaniu w pary uczestnicy mają do dyspozycji tematy pomocnicze w dyskusji dostępne na stronie internetowej www.interlibnet.org. Dotyczą one głównie zagadnień współczesnego bibliotekarstwa i informacji naukowej, ale to sami uczestnicy decydują czy będą chcieli z nich skorzystać.  Oprócz kontaktu z wyznaczonym bibliotekarzem można brać udział w Twitter chatach, śledzić fanpage ILN oraz przyłączyć się do społeczności ILN w serwisie LinkedIn.

Poprzez rozmowę z wyznaczonym bibliotekarzem uczestnicy osiągnęli wiele korzyści: powiększyli własną świadomość zawodową, poznali jak wygląda bibliotekarstwo w innych krajach oraz podszkolili umiejętność posługiwania się językiem angielskim.

Udział w International Librarians Network jest bezpłatny, ale wymagana jest znajomość języka angielskiego umożliwiająca porozumiewanie się z innymi uczestnikami i dostęp do Internetu, aby utrzymać kontakt z partnerem.

Formularz zgłoszenia.

Więcej informacji o projekcie.

Kontakt z polskim koordynatorem ILN – Magdaleną Gomułką: poland.ilnetwork@gmail.com