[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Dzieci wkładające ręce do misek z mąką i wodąMaluch w bibliotece

Od marca 2015 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemianowicach Śląskich wprowadzono nową formę zajęć dla dzieci: grupę zabawową „Maluch w Bibliotece” . To zajęcia edukacyjne dla dzieci od 1 do 3 roku życia oraz ich rodziców. Do tej pory zajęcia odbywały się w Bibliotece Centralnej a prowadzone były przez bibliotekarki Jolę Kurczak, Mirę Kamińską-Zieburę, Barbarę Jastrzębską, które podczas wspólnej zabawy z dziećmi i ich rodzicami pokazywały, jak prostymi sposobami można pomagać dzieciom w rozwoju. Popularność naszej inicjatywy przerosła nasze oczekiwania, stąd postanowiliśmy uruchomić zajęcia także w innych naszych placówkach, tj.

Filia nr 1ul.Żeromskiego 13a, Tel.:32 228-11-96
Filia nr 8 ul. Zgrzebnioka 43a tel.: 32 228-61-54
Filia nr 10 ul. Jaworowa 2 tel.: 32 228-42-46

Pierwsze zajęcia już za nami. W oddziale dla dzieci tematem przewodnim była… mąka. Okazuje się, że małe dzieci uwielbiają tego typu zabawy, a nie zawsze rodzice pozwalają na nie w domu. Z kolei w Filii nr 8 podczas pierwszych zajęć dzieci oswajały się z wodą, mogły sprawdzić to, co pływa i się topi, ociekające wodą wstążki i styropianowe kółka , statek z papieru i ile piany zmieści się w misce. Najwięcej emocji wzbudziły u dzieci oczywiście bańki  mydlane. We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie Grupy Zabawowej w filii nr 10, podczas którego dzieciaki do woli mogły „rozprawić się” z gazetami . Szaleństwo polegało na robieniu kulek z gazet, rzucaniu nimi do celu – dużego kartonu, chowaniu się w papierowym stosie oraz targaniu kartek do woli. Podczas zabawy wykorzystano również chustę animacyjną Klanzy.

Zajęcia odbywać się będą w cyklach 3 miesięcznych. Na ten moment mamy już pełne grupy we wszystkich placówkach, ale w styczniu ruszy kolejna tura i kolejne maluchy z rodzicami będą mogły wziąć udział w zajęciach. Zaprezentowane zdjęcia niech będą zachętą do odwiedzenia naszej Biblioteki.

Autor : MBP

Dzieci bawiące się chustką KlanzyGrupa zabawowa