DZIEN MISIA

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Znam się z dziećmi nie od dziś…!”, czyli misiowe świętowanie w bibliotece

DZIEN MISIAKubuś Puchatek niedawno obchodził swoje urodziny, a już przyszło nam ponownie świętować w misiowym gronie! 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Jest to znakomita okazja do odwiedzin biblioteki, gdzie na książkowych stronach pomieszkuje niejeden przedstawiciel niedźwiedziego rodu. Z tej okazji w ostatnich dniach listopada, EUREKA na Kasprowicza 12 oraz filie biblioteki na Ostrogu, w Studziennej i Płoni zaprosiły dzieci do wspólnej wesołej zabawy! Dzieci przybyły na zajęcia z gośćmi honorowymi, czyli swoimi ukochanymi przytulankami, z którymi wspólnie tańczyły w rytm znanych przebojów takich jak „Jadą, jadą misie” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

Przedszkolaki oraz maluchy w wieku 0-3 lat, bez żadnych problemów poradziły sobie także z rozpoznawaniem bajkowych misiów – Puchatka, Uszatka, Paddingtona czy Gumisiów, chętnie kolorowały i ozdabiały szablony misiów oraz uważnie słuchały wierszyków i opowiadań!

zajęcia

– Światowy Dzień Pluszowego Misia, to dobra okazja do pierwszej wizyty w bibliotece i zapoznania się z kolorowymi „misiowymi” książkami. Nigdy nie jest za wcześnie, żeby zapisać dziecko do biblioteki! – zaprasza Anna Strojny kierownik biblioteki na Płoni, jedna z organizatorek spotkań dla dzieci.

Obszerna fotorelacja ze wszystkich spotkań na stronie internetowej www.biblrac.pl.

zajeciapublicznośćNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu