ZAJĘCIA

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

O tajnikach sutaszu w bibliotece

ZAJĘCIAW bibliotece przy ulicy Żorskiej odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie pasjonatek robótek ręcznych, w trakcie którego można było podziwiać końcowy efekt kordonkowych bombek choinkowych oraz porównać jak posuwają się prace nad wykonaniem efektownego wełnianego szala. Ale punktem kulminacyjnym spotkania, na który czekały wszystkie zgromadzone tego dnia w bibliotece panie, był pokaz biżuterii wykonanej techniką sutaszu, przygotowany przez panią Jadwigę Chrzanowską.

– Niech żałują wszyscy, których zabrakło! Naprawdę było na co popatrzeć. Te małe soczyście barwne cudeńka o wyrafinowanych, egzotycznych kształtach wyglądają jak drogocenne kosztowności. W praktyce wykonuje się je dość prosto z gotowych półproduktów, wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię i pobawić się kolorami – opowiada Wiesława Rzeszowska, kierownik biblioteki przy ul. Żorskiej.

dekoracje

Ponieważ spotkanie miało charakter warsztatów, pani Jadwiga zrobiła krótki pokaz, zbierając przy tym pochwały za swoją pomysłowość, precyzję i cierpliwość. Spotkania „Zrobione w domu – pokazane w bibliotece”, będą kontynuowane także w przyszłym roku, cyklicznie raz w miesiącu.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu