OBRADY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Czytelnicy nagrodzeni w Plebiscycie na Książkę Roku 2015

OBRADYWiadomo już, że zaszczytny tytuł Książki Roku 2015 otrzymała debiutancka powieść raciborzanina Przemysława Wilczyńskiego Malarz obłędu – thriller psychologiczny z Raciborzem w tle. Czas na nagrodzenie czytelników, którzy wzięli udział w Plebiscycie!

– Nasi czytelnicy od początku stycznia, kiedy ogłoszono Plebiscyt, brali w nim bardzo aktywny udział i chętnie zgłaszali swoje propozycje książek wydanych w 2015 roku za pośrednictwem Facebooka lub bezpośrednio w bibliotece – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Zgodnie z regulaminem, zwycięzcy Plebiscytu zostali wyłonieni w drodze losowania. Wśród szczęśliwców, którzy w piątek 5 lutego w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odebrali nagrody książkowe, znaleźli się Edyta Masełko, Ewa Tkocz, Maria Sławik, Bogusława Muszyńska i Zuzanna Ondera. Zwycięzcy otrzymali książki, które w Plebiscycie uzyskały największą liczbę głosów: Malarz obłędu P. Wilczyńskiego, Co nas nie zabije D. Lagercrantza, Dotknij Boga P. Świątka, Oddech M. Jaruzelskiej i Gra cieni Ch. Link.

ZWYCIĘZCY– Dziękujemy za wszystkie zgłoszone propozycje i duże zainteresowanie Plebiscytem. Gratulujemy Panu Wilczyńskiemu i zwycięzcom Plebiscytu. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, już za rok – kończy dyrektor MiPBP.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu