zamek

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteczne śledztwo w Mosznej

zamekNa półmetku trwających ferii zimowych, biblioteka zaprosiła swoich małych detektywów na wycieczkę do Zamku w Mosznej w poszukiwaniu skarbu hrabiego Franciszka Huberta von Wiencklera.

Na początku poszukiwacze rozwikłali niezwykle trudną zagadkę a następnie, podzieleni na grupy, otrzymali mapę ukrytego skarbu. Zagadki i poszlaki rozmieszczone były w wybranych miejscach zamku, w którym notabene znajduje się aż 365 pokoi i 99 wieżyczek. Trzeba było nieźle się nabiegać, żeby dotrzeć do celu!

Aby otrzymać kolejną wskazówkę od przebranych w piękne stroje aktorów, uczestnicy wycieczki musieli wykazać się miedzy innymi umiejętnością strzelania z łuku do celu, walką na miecze i tak cenioną przez hrabiego Wiencklera, mądrością i wiedzą przy rozwiązywaniu łamigłówek.

Dzieci rozpierzchły się po całym zamku, aż w końcu dotarły do celu – komnaty, w której czekało na nich ostatnie zadanie – odczytanie zaszyfrowanego hasła. Po tygodniu ćwiczeń w Akademii Detektywów wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem bez problemu. Odnaleziony skarb okazał się bardzo słodki!

SPOTKANIEsalasalaWięcej zdjęć z wycieczki na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu