UCZESTNICY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Harry Potter – Noc Książek

UCZESTNICY4 lutego na całym świecie odbyła się akcja „Harry Potter – Noc Książek”. W naszej bibliotece z tej okazji przygotowaliśmy niezapomniany Wieczór Zaklęć.  Punktualnie o 18 stawili się adepci szkoły magii w Pałacyku Szymańskiego, czyli głównej siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Zawierciu. Wszyscy wspólnie wczuwaliśmy się w cudowny klimat niezapomnianych opowieści J.K. Rowling dzięki scenerii miejsca. Nie zabrakło kącika eliksirów, biblioteczki z magicznymi księgami, peronu 9 i 3/4, sowiej poczty.

Rozpoczęliśmy od prezentacji strojów, uczestnicy wybierali, kto podobał im się najbardziej. Kolejnym bardzo ważnym punktem była Ceremonia Przydziału za pomocą Tiary Przydziału. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 Domy – Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw, które rywalizowały, zbierały punkty aby zdobyć Puchar.

zajęciaJak na fanów przygód małego czarodzieja przystało ekstremalny czarodziejski quiz nie przysporzył żadnych trudności.  Uczestnicy przygotowywali plakat każdego domu, magiczne różdżki, odbyły się również zawody sportowo-ruchowe. W rywalizacjach zwycięskim domem okazał się Ravenclaw.

Na zakończenie wręczono nagrody za najlepsze przebranie: ilustrowane wydanie pierwszej części Harrego Pottera oraz kubeczki z wizerunkiem małego czarodzieja.

zawodyKażdy uczestnik otrzymał pamiątkowy list z Hogwartu przyniesiony przez sowę oraz paczuszkę fasolek wszystkich smaków. Cały wieczór odbył się pod patronatem Wydawnictwa Media Rodzina.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu