zajęcia

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W ŻELISŁAWICACH

Podsumowanie ferii bibliotecznych w Żelisławicach

ZAJĘCIANiestety, ferie dobiegły końca. Warto jednak powspominać czas, jaki spędziła spora gromadka dzieci w trakcie zajęć w ramach ferii w filii Bibliotecznej w Żelisławicach. Już od pierwszych chwil zimowego wypoczynku w ruch poszły nożyczki, farby, kredki, pisaki otwarliśmy sporą ilość klei i skorzystaliśmy z niezliczonej ilości kolorowych papierów i gazet. Wspomogliśmy się ponadto innymi materiałami, niekiedy z odzysku, a więc tekturowymi pudełkami, szpatułkami drewnianymi, rolkami po papierze toaletowym bądź ręcznikach kuchennych, patyczkami higienicznymi, butelkami plastikowymi, resztkami tekstylnymi. Efektem są przeróżne feryjne konstrukcje, obrazki i postacie kotów, wiele kolorowych zajączków, pisanek które można podziwiać w siedzibie biblioteki.

Uczestnikami zajęć były dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W dniach od 15 do 24 lutego br. wzięli oni udział w zajęciach plastyczno-manualnych pod hasłem „U Nas aktywnie i wesoło, bo książki są wkoło”. Prócz rozrywek plastycznych, które zdominowały spotkania, dzieci uczestniczyły w konkursach ruchowych i zabawach z piłkami, skakankami, hula-hop, rowerkiem stacjonarnym, kręglami, twisterem itd.

zajęciaZ okazji Dnia bezpiecznego Internetu wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie pt. „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Podczas tych spotkań odbyło się wiele pogadanek, konkursów, odgadliliśmy sporo zagadek, obejrzeliśmy kilka filmów edukacyjnych poświęconych różnym aspektom bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Z okazji zbliżającego się siewierskiego Jarmarku Wielkanocnego został ogłoszony konkurs na najciekawszą ozdobę Wielkanocną. Dzieci wykazały się bardzo dużą pomysłowością i powstały bardzo piękne i oryginalne ozdoby. Prace będzie można podziwiać podczas Jarmarku w dniu 19 marca na rynku w Siewierzu, gdzie również zostaną nagrodzone najpiękniejsze prace.

zajęcia

Dziękujemy za niezwykle liczny udział w czasie FERII w BIBLIOTECE, wielkie zaangażowanie w zajęcia i sporą dawkę uśmiechu.

Nadesłała:  Justyna Madejska, Filia biblioteczna w Żelisławicach