książka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

książkaMarcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży okazało się niezwykle pracowite! W pierwszej kolejności, uczestnicy musieli wybrać 15 tytułów książek, o których będą dyskutować w bieżącym roku. Zadanie było trudne, bowiem lista książek nadesłana przez Bibliotekę Śląską liczy kilkaset tytułów. Każdy proponował więc swój zestaw a później drogą eliminacji powstał ten ostateczny, zawierający nie tylko pozycje z literatury pięknej, ale również reportaż i komiks.

Nie zabrakło oczywiście właściwej dyskusji nad książką miesiąca, którą była powieść kryminalna Alana Bradley’a „Zatrute ciasteczko”.

– Klubowiczki spojrzały na książkę dość krytycznie, ale o to właśnie chodzi! Nasz Klub jest miejscem, w którym można wyrazić swoje zdanie na temat przeczytanej książki bez obaw – mówi Marzena Mróz, jedna z prowadzących spotkania.

zdjecieKolejne spotkanie DKK dla młodzieży odbędzie się 22 kwietnia o godz. 16.00. Dyskusja będzie dotyczyć serii książek Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu. Serdecznie zapraszamy!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu