MIKSTURY

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Światowy Dzień Wody z Wodociągami w bibliotece

MIKSTURYZ okazji Światowego Dnia Wody, raciborska biblioteka oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. zaprosili przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych na pełne atrakcji zajęcia edukacyjne.

Spotkanie poprowadzili pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Raciborzu, którzy już na początku, dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej wytłumaczyli krok po kroku „skąd się bierze woda w kranach”. Nawiązali także do tematu przewodniego tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody „Woda i praca”.

zajęciaTakie zajęcia, to jednak nie tylko teoria i praktyka, ale przede wszystkim świetna zabawa! Dzieci mogły choć na chwilę poczuć się jak prawdziwy laborant – przymierzyć strój ochronny czy zbadać wodę pod kątem bakteriologicznym. ZWiK zadbał także o krzyżówki, kolorowanki i drobne upominki – bidony i odblaski. Nie zabrakło oczywiście degustacji wody.

zajęcia– Oferta zajęć spotkała z ogromnym zainteresowaniem ze strony raciborskich przedszkoli i szkół. Tylko dzisiaj bibliotekę odwiedziło ponad 150 osób, a to jeszcze nie koniec! Z kolejnymi grupami spotkamy się po świętach – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP.

pokazNadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu