PREZENTACJA

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

To była kosmiczna noc w bibliotece

PREZENTACJA1 kwietnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach zorganizowano Noc z Andersenem pod hasłem Kosmiczna Odyseja. Bibliotekarze przygotowali iście kosmiczne atrakcje. Zorganizowano galaktyczny pokaz mody, zaaranżowano spotkanie z ufoludkiem, odbyły się Międzyplanetarne Igrzyska, budowano także układ słoneczny. Wieczorem uczestnicy imprezy „umówili” się na randkę z gwiazdami, czyli przez teleskop obserwowali gwiazdy.

noc z andersenemPodczas kolacji pod hasłem „Latające talerze” dowiedzieli się, co jedzą kosmonauci. Ale najbardziej podobał się pokaz naukowo-konstruktorski z Uniwersytetem Rozwoju. Dzieci poznawały prawa aerodynamiki, budowały mini rakiety, sprawdzały, ile waży powietrze i dowiedziały się, co wprawia w ruch rakiety. Późnym wieczorem do snu czytano baśnie Andersena. „Noc z Andersenem” jest przedsięwzięciem międzynarodowym organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin H. Ch. Andersena, w ten sposób zachęcamy dzieci do czytania i pokazujemy, jak wspaniałym miejscem jest żorska biblioteka.

pokaz

W tym roku udział w imprezie wzięli i do czytania zachęcali: Anna Ujma Doradca prezydenta, Jolanta Hrycak Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Rady Miasta Żory, Adam Grabowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Żorach, Łukasz Chmielecki z Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz Danuta Rapacz – z upoważnienia Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

pokaz 2

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach serdecznie dziękuje darczyńcom: AUCHAN ŻORY oraz PIEKARNI MICHAŁ PTAK za pomoc w organizacji wydarzenia.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach