zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Tydzień z Internetem w bibliotece

zajęciaRaciborska biblioteka przyłączyła się do Tygodnia z Internetem 2016 – dorocznej, ogólnoeuropejskiej kampanii, mającej na celu zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet.

– W marcu zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na zajęcia edukacyjne. Tegoroczny Tydzień z Internetem upływał pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”, ale ze względu na to, że scenariusz zajęć przeznaczony był dla osób dorosłych, zaproponowaliśmy tematy cieszące się popularnością w latach ubiegłych – mówi Marzena Mróz z biblioteki.

Młodsze dzieci wzięły udział w zajęciach na temat zainteresowań i talentów „Co ze mnie wyrośnie” a starsze klasy „zagrały w przyszłość”, badając swoje predyspozycje zawodowe i planując przyszłe ścieżki kariery. Spotkania składały się m.in. z pogadanek, pracy w grupach czy ciekawych kalamburach.

zajęciaZ kolei uczestnicy zajęć „Usiądź na moim miejscu” przekonali się w praktyce, jakich trudności doświadczają osoby niepełnosprawne przy korzystaniu z komputera i Internetu. Poznali także narzędzia i rozwiązania technologiczne, które pomagają pokonać te bariery a także uczestniczyli w eksperymentach, podczas których mogli się wczuć w sytuację osób z ograniczonymi zdolnościami motorycznymi, osób niewidomych i niesłyszących.

– Tydzień z Internetem jest realizowany w naszej bibliotece już od kilku lat i ze względu na ciekawe scenariusze i wykorzystanie nowoczesnych metod nauczania, cieszy się niesłabnącą popularnością. Tylko w tym roku z oferty skorzystało prawie 120 uczniów raciborskich szkół – kończy kierownik Eureki- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, w której odbywały się zajęcia.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu