spotkanie

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIEDŹNEJ Z/S W GRZAWIE

Promocja książki Jana Szafrona pt. „Okruchy życia”

spotkanie10 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedźnej z/s w Grzawie odbyła się promocja książki Jana Szafrona pt.: „Okruchy życia”. Pochodzący ze Studzienic poeta jest autorem trzech tomików  wierszy i aforyzmów: „Moi jubilaci. Wiersze okolicznościowe”, „Wędrując przez życie” oraz „Dęby Rajdwegu”.

Aforyzmy zebrane w najnowszym tomiku „Okruchy życia” autor zadedykował swojemu przyjacielowi – zmarłemu w 2015 roku ks. Franciszkowi Czernikowi. Wieloletni proboszcz parafii św. Antoniego w Zabrzu oraz duszpasterz głuchoniemych urodził się w Miedźnej w 1925r., dlatego też promocja książki Jana  Szafrona miała miejsce na ziemi miedźniańskiej.

Spotkanie poprowadziła pani Magdalena Kubista – redaktor tomu. Zaprezentowała twórczość pana Szafrona oraz opowiedziała o swojej przyjaźni z ks. Franciszkiem. Sylwetkę ks. Franciszka przedstawiła Danuta Kocurek, autorka biografii księdza zatytułowanej „Ksiądz Franciszek Czernik: duszpasterz głuchoniemych, radca duchowny i przyjaciel”.

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z poezją pana Szafrona. Wybrane sentencje z najnowszego zbioru odczytały uczennice Gimnazjum w Miedźnej. Po spotkaniu goście mogli nabyć tomiki poezji pana Jana.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie