ZAJECIA

[Relacja] POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁAZISKACH GÓRNYCH

Czytamy Jeżycjadę

ZAJECIAOd 6 maja do 6 czerwca 2016 r. trwa akcja: Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Dołączyliśmy także my i 19 maja odbyła się plenerowa akcja czytelnicza, w której uczestniczyły dzieci i młodzież z dzielnicy Łaziska Średnie. Organizatorem przedsięwzięcia była Filia nr 1 i biblioteka szkolna z Gimnazjum nr 3.
W rolę lektorów wspaniale wcielili się gimnazjaliści i zaproszeni goście. Wysłuchaliśmy fragmentów kilku książek z 21-częściowego cyklu, opisującego przygody rodziny Borejków i ich przyjaciół. Dla osób, które nie znają dobrze Jeżycjady przygotowaliśmy wystawkę z wszystkimi jej częściami i krótkim opisem twórczości Małgorzaty Musierowicz.
W atmosferze wiosennego pikniku był czas na zabawy i sprawdzenie swojej znajomości Jeżycjady. Nasi goście podzielili się również swoimi powodami, dla których lubią czytać i uzupełniali drzewo genealogiczne rodziny Borejków.

zajęcia
A na chętnych czekał „Czaplinek”, w którym można było zrelaksować się przy łowieniu rybek oraz fotościanka dla tych, którzy na chwilę chcieli zmienić się w Idę.

Nadesłała: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych