czytanie

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŻORACH

Czytanie zbliża, uzdrawia i uskrzydla! Za nami rozczytany tydzień

czytanieJak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach włączyła się w ogólnopolską kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w tym roku pod hasłem CZYTANIE USKRZYDLA. Przez cały tydzień w Bibliotece Centralnej i filiach przedstawiciele władz miasta, pracownicy magistratu, strażacy, policjanci, przedstawiciele służby zdrowia, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz przyjaciele dzieci i Biblioteki czytali najmłodszym bajki, bajeczki i wierszyki.

Bibliotekarze z książkami odwiedzili Szpital Miejski, gdzie odbyła się akcja „Czytanie uzdrawia” oraz placówki z oddziałami integracyjnymi z akcją „Czytanie zbliża”. Zorganizowano także „Rodzinne czytanie” oraz „Żorski Dzień Głośnego Czytania”.

czytanieczytanieczytanie

Bibliotekarze zachęcają do odwiedzania biblioteki i wypożyczania zbiorów. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja, potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach