łańcuch

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W MIERZĘCICACH

Rekord czytania w jednym momencie

bibliotekaSzkoła Podstawowa nr 1 wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Mierzęcicach wzięły udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam” promującej czytanie książek wśród uczniów i inicjowanie mody na czytanie. Dokładnie 10 czerwca o godz. 10.00 w sali gimnastycznej w szkole zebrali się wszyscy uczniowie ze swoimi ulubionymi książkami, aby wziąć udział ogólnopolskim biciu rekordu czytania w jednym miejscu i w jednym momencie. Uczestnicy akcji ze swoimi ulubionymi książkami rozpoczęli pobijanie rekordu w czytaniu, zatapiając się w swojej lekturze. W klimacie wakacyjnym podczas spotkania z ukochanymi bohaterami książek rozpoczęło się wielkie szkolne czytanie.

zajęciaNiespodzianką dla uczniów były odwiedziny książkowego bohatera – kolorowego słonia Elmera, który wspólnie z uczniami czytał i pobijał rekord czytania. Akcja zakończyła się utworzeniem łańcucha książkowego łączącego szkołę z biblioteką.

łańcuchUdowodniliśmy, że czytamy i to czytamy z pasją! Akcja została zorganizowana przez redakcję czasopisma Biblioteka w Szkole a w naszej szkole prowadziła ją p. Beata Dzierżanowska-Kukuła. Bicie rekordu zostało zgłoszone do organizatora, który nagrodzi najciekawiej zorganizowane spotkanie. życzymy naszym uczniom wygranej!

Nadesłała: M. Bijak, Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach