pisarka

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIORZU

Kim jest Dżok? – spotkanie z pisarką Barbarą Gawryluk w bibliotece

spotkanie autorskiePrawie setka dzieci od początku wakacji wspólnie z raciborską biblioteką poznaje swoich ulubionych bohaterów literackich i spotyka się ze znakomitymi pisarzami. W ramach kolejnych zajęć, bibliotekę odwiedziła wczoraj Barbara Gawryluk – popularna pisarka, autorka m.in. książki „Dżok. Legenda o psiej wierności” wpisanej na Złotą Listę Fundacji ABC.

Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu” opowiedziała małym czytelnikom, jak wykorzystała w swoich książkach prawdziwe historie dzielnego psa Baltica oraz wiernego Dżoka, których losy śledziła cała Polska. Uczestnicy „Lata z biblioteką” z uwagą wysłuchali także fragmentów książki „Klifka – opowieść o foczce, która szukała mamy”. Na koniec, zaciekawione niezwykłymi opowieściami dzieci interesowało jak Barbara Gawryluk została pisarką, jaką historię opisała w swojej ostatniej książce a także co lubi czytać.

mecz

pisarkaAkcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu