CZYTANIE

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Klub Malucha: zabawy w wiejskiej zagrodzie

CZYTANIEPierwsze powakacyjne spotkanie działającego w bibliotece na Ostrogu Klubu Malucha za nami! Było jak zwykle wesoło i kreatywnie a dzieci poznawały tym razem zwierzątka w wiejskiej zagrodzie.

Na wrześniowe zajęcia w Klubie Malucha przybyło dziewięcioro dzieci. Michasia, Ania, Lena, Miłosz, Milena, Dominisia, Filip, Piotruś i Marissa czuli się bardzo swobodnie w przestrzeni biblioteki i chętnie brali udział w zajęciach.

Na początku maluchy odgadywały odgłosy zwierzątek m.in. konia, świnki, koguta, pieska i kotka oraz rysowały sylwetki kurek.

– Wesołym tańcem w rytm piosenki „Pan McDonald farmę miał” oraz układaniem puzzli o tematyce wiejskiej zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy. Na koniec przeczytaliśmy maluchom zabawne wierszyki z książeczki Wiesława Drabika „Moje podwórko” – podsumowuje Jolanta Sienkiewicz z biblioteki, która prowadzi zajęcia w Klubie Malucha.

zajęcia

Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają 12 października (temat spotkania: „W jesiennym lesie”), ale wcześniej, 28 września o godz. 9.00 w bibliotece przy ul. Bielskiej 12 odbędą się bezpłatne zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w wieku 1,5-3 lat, które poprowadzą lektorzy z Centrum HeleMele.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu