spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Pokonać chorobę sztuką” po raz kolejny w raciborskiej bibliotece

spotkanieW piątkowy wieczór 14 października w Galerii Gawra, mieszczącej się w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, otwarto wystawę prac podopiecznych raciborskiego Stowarzyszenia PERSONA na rzecz Promocji i Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Na spotkaniu pojawili się artyści, ich opiekunowie i przyjaciele. We wstępie Halina Rycerz-Kuliga, prezes Stowarzyszenia, podkreśliła ogromne zaangażowanie uczestników zajęć oraz skuteczność działań twórczych w pracy z osobami chorymi. Następnie odbył się jesienny koncert z udziałem podopiecznych.

obrazy

Ciekawym punktem wieczoru okazał się krótki, ale niezwykle interesujący wykład Haliny Dec, w którym dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Raciborzu omówiła najnowszą piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Eksponowane na nowo otwartej wystawie prace to częściowo efekt terapii zajęciowej prowadzonej przez psychologów z podopiecznymi a częściowo pokłosie realizowanego przez Personę projektu „Nieustający apetyt na życie” dla seniorów. Publiczność mogła podziwiać bardzo różnorodne pod względem techniki prace m.in. broszki z filcu, bransoletki, wyszywane serwetki czy ozdobione techniką decoupage przedmioty.

spotkanie

Wystawę można oglądać do końca października w godzinach otwarcia biblioteki.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu