spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NA OSTROGU

Jesienne klimaty i spektakl w raciborskiej bibliotece

spotkanieW październiku, filie raciborskiej biblioteki zaprosiły dzieci do udziału w ciekawych lekcjach i spotkaniach. W bibliotece na Ostrogu tematem wiodącym był jesienny las a w Markowicach odbył się spektakl „Nick Victoria” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

W zajęciach na Ostrogu wzięły udział grupy przedszkolne oraz uczniowie klas IV-V z Zespołu Szkół Specjalnych. Bohaterem wszystkich spotkań był Jeż Igiełka z opowiadania Heleny Bechlerowej, którego historię przedstawiono przy pomocy specjalnych plansz. Następnie dzieci przyozdabiały dużą sylwetę jeża w jabłka, gruszki i grzyby a także zatańczyły wspólnie z wiewiórką poleczkę, kujawiaka i krakowiaka. Na koniec mali czytelnicy posegregowali zgromadzone w bibliotece szyszki, żołędzie i kasztany oraz nauczyli się rozpoznawać drzewa iglaste i grzyby jadalne.

spotkanie

Z kolei w piątkowe przedpołudnie w bibliotece w Markowicach odbył się spektakl „Nick Victoria” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, w którym wzięli udział uczniowie kl. IV-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1.

Dzieci poznały historię Weroniki, która nie ma zbyt wielu znajomych, więc próbuje ich szukać w Internecie. Poznając kolejne osoby, daje się wciągnąć w świat gier komputerowych, od których wkrótce się uzależnia. Nawiązuje także ryzykowną znajomość z „Aktorem”. Nastolatce z pomocą pospieszy nauczyciel, który wskaże jej i przy okazji widzom, jak należy postępować, aby uniknąć zagrożeń wynikających z ujawniania danych osobowych w sieci.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu