zajęcia

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU. FILIA NR 2 NA OSTROGU

Misiowy zawrót głowy w Klubie Malucha

zajęciaWesoło, kolorowo i bardzo ciepło, pomimo zimowej aury za oknem, było w trakcie kolejnego spotkania Klubu Malucha, działającego w bibliotece na Ostrogu.

W związku z przypadającym w listopadzie Międzynarodowym Dniem Misia, dzieci przybyły do biblioteki ze swoimi ukochanymi pluszakami a misie bajkowe i filmowe towarzyszyły przez cały czas trwania spotkania. Na początku odczytany został wiersz „Kto misiowi urwał ucho”. Następnie maluchy „ubrały” Misia Uszatka w rękawiczki, szalik i oczywiście czapeczkę, doczepiając za pomocą magnesów poszczególne elementy do dużej sylwetki misia.

zajęcia

– Dzieci jak zwykle bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych-  gimnastyce oraz tańcach w rytm znanej piosenki „Jadą, jada misie”. Przeczytaliśmy także misiową opowieść „O niedźwiadku łakomczuszku” a na koniec każdy mały uczestnik otrzymał odznakę misia – mówi Jolanta Sienkiewicz, która prowadzi zajęcia w Klubie.

Kolejne spotkanie w Klubie Malucha, tym razem ze Świętym Mikołajem, odbędzie się 7 grudnia o godz. 9.00 w bibliotece przy ul. Bielskiej 12. Wcześniej, 23 listopada, organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 1,5-3 lat na lekcję języka angielskiego z centrum Edukacyjnym HeleMele.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu