koncert

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Niecodzienna promocja książki w bibliotece

koncertRaciborska biblioteka zaprosiła swoich czytelników na niecodzienne spotkanie – koncert muzyczny, którego główną bohaterką była… książka! Na scenie pojawili się muzycy Wojciech Michalski i Zbyszek Stefański oraz pisarka Agata Szmigrodzka a publiczność poznała historię Trocka Pocieszki.„Nie dam uciec szczęściu” to połączenie koncertu muzycznego w wykonaniu Wojciecha Michalskiego – lidera popowo-rockowego zespołu „Mejkap” i Zbyszka Stefańskiego z zespołu „Bez Jacka” z kręgu poezji śpiewanej oraz fragmentów powieści „Trocek Pocieszka, czyli o smoku co zmarłym lepił buty” czytanych przez samą autorkę książki – Agatę Szmigrodzką. W trakcie koncertu, w tle prezentowane były także niezwykłe ilustracje dziewiętnastoletniego Mateusza Gałeckiego.

koncert

Widowisko „Nie dam uciec szczęściu” to nie tylko muzyka i słowo, ale także aspekt terapeutyczny, ponieważ poświęcone jest zagadnieniu tkwienia w szeroko rozumianej roli ofiary. Koncert, zarówno formą jak i treścią nawiązał do tradycji katharsis, dostarczając widzom wielu wrażeń i emocji.

– Mamy nadzieję, że bohaterowie wczorajszego wieczoru odwiedzą jeszcze raciborską bibliotekę na wiosnę, prezentując swój nowy program o „późnej, ale nie spóźnionej miłości”. Tymczasem zapraszamy do biblioteki, gdzie można wypożyczyć książki Agaty Szmigrodzkiej oraz płytę Wojciecha Michalskiego – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu