ZAJĘCIA

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka świętowała Dzień Pluszowego Misia

ZAJĘCIAWszystkie dzieci na całym świecie kochają pluszowe misie! Nic dziwnego, że to właśnie one, doczekały się swojego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia, obchodzonego 25 listopada. Do wspólnego świętowania przyłączyły się również filie i oddziały raciborskiej biblioteki, które zorganizowały szereg ciekawych spotkań.

Z zajęć biblioteki na Ostrogu skorzystały klasy I-III z Zespołu Szkół Specjalnych oraz dzieci z Przedszkola nr 11 i 24. Na każdym ze spotkań zaprezentowano literackie misie – Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona oraz misie filmowe – Gumisie, Troskliwe misie, Misia Yogi, Kudłatka oraz Misia Beniamina. Dzieci przyniosły na spotkanie swoje ulubione pluszaki, by wraz z nimi zatańczyć w rytm piosenki „Jadą, jadą misie” a potem pogimnastykować się. Zaprezentowano także bajkę pt. „Złotowłosa i trzy misie”.

SPEKTAKL

Filia nr 3 MiPBP oraz Przedszkole nr 9 w Raciborzu obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia wspólnie. Na początku, najmłodsi obejrzeli spektakl „Pierwszy śnieg nad Leśną Polaną”. W role aktorów wcieliła się kadra pedagogiczna, co sprawiło wychowankom wielką radość. Po spektaklu, przedszkolaki wzięły udział w zabawach ruchowych. Następnie, skosztowały misiowych miodowych smakołyków. Nie zabrakło także warsztatów plastycznych, których głównym bohaterem był nie kto inny jak właśnie Miś.

Do wspólnego świętowania przyłączyła się również biblioteka na Płoni, która zorganizowała spotkanie z przedszkolakami i ich maskotkami. Na początku dzieci wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego „Naprawiamy misia”. Następnie każdy przedszkolak otrzymał zestaw lekarski i wcielił się w rolę doktora. Pacjentami zostały przyniesione przez dzieci pluszaki. Wielką niespodzianką były odwiedziny Kubusia Puchatka, który jak prawdziwy lekarz przybijał pieczątki na receptach naszych misiowych pacjentów.

zajęcia

Bohaterem listopadowych spotkań w EURECE, w ramach nowego cyklu „Mam przyjaciela”, był ulubiony miś wszystkich dzieci – Kubuś Puchatek. Dzieci wysłuchały jednej z opowieści, o tym jak w lesie pojawiła się kangurzyca i maleństwo. Zaskoczeniem dla wszystkich były informacje i zdjęcia o „prawdziwym Krzysiu i prawdziwym misiu” zawarte w książce „Hejże ha! Niech żyje Miś! Dla uhonorowania najlepszego misia na świecie” Briana Sibleya. Na koniec przedszkolaki uporały się z trudnym zadaniem i wykonały Kubusia Puchatka techniką origami a wychodząc, z zachwytem obejrzały wystawę pokonkursową „Kubuś Puchatek i inne misie” w bibliotecznej galerii GAWRA.

uczestnicy

Obszerne fotogalerie z poszczególnych spotkań na stronie www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu