zdjęcie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Na to liczę, że zaskoczysz mnie Sienkiewiczem

zdjęcie „Na to liczę, ze zaskoczysz mnie Sienkiewiczem”, to konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu ogłoszony w ramach obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, przy współpracy Gimnazjum nr 3  oraz Stowarzyszenia Filary Kultury.

Konkurs, który swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Będzina, odbył się  7 i 8 grudnia w będzińskiej bibliotece. Jego adresatami byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjów z Będzina, którzy wykazali się wiedzą o  Henryku Sienkiewiczu w 3 obszarach działań: teoria, prezentacja i kreacja.

konkurs

Powołane przez organizatorów jury, w osobach: Roman Goczoł, Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Będzinie, Elżbieta Gwiazda, inspektor Wydziału Oświaty, Agata Durbacz, Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie, Grażyna Sałagan z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie oraz Andrzej Noga reprezentujący Stowarzyszenie Filary Kultury,  wśród uczniów szkół podstawowych postanowiło przyznać zwycięstwo  uczniom Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie: Julii Wielogórskiej, Szymonowi Siwiaszczykowi i Oliwii Reinhardt. Wyróżnienie przypadło  Julii Pilewskiej, Oliwii Niemczyk
i Oliwii Kuznowicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie. Z kolei wśród gimnazjalistów jury laureatów wyłoniło z Gimnazjum nr 5 w Będzinie, w osobach: Maja Swoboda, Michał Pietrzyk i Natalia Rzeszowska. Wyróżnienie przypadło Jakubowi Engelowi, Julii Warot i Bartoszowi Bagińskiemu, uczniom Gimnazjum nr 3. Dodatkowe wyróżnienie za przygotowaną kreację bohatera literackiego, Zagłoby, otrzymała Zuzanna Rząp.

pokaz

pokaz

uczestnicy

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, książki ufundowane przez bibliotekę
i Urząd Miejski w Będzinie. Mogli również zapoznać się z wystawą „Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916” przygotowaną przez Stowarzyszenie Filary Kultury z okazji obchodzonego Roku Henryka Sienkiewicza.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie