KONCERT

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

„Rozmowa o poezji” – wieczór autorski Hanny Banaszak

KONCERTPrzedświąteczne spotkanie przy choince, to już nasza biblioteczna tradycja. Niezwykłym prezentem, zarówno dla Czytelników jak i dla nas – organizatorów, był wieczór, 12 grudnia, z udziałem charyzmatycznej wokalistki i doskonałej interpretatorki tekstów, Hanny Banaszak. Rozmowę z gościem przeplatały piosenki w wykonaniu artystki, której towarzyszył, w roli akompaniatora, Jacek Szwaj. Ukłonem w stronę publiczności było zaśpiewanie dwóch najpopularniejszych utworów z repertuaru piosenkarki – „W moim magicznym domu” (sł. Magda Czapińska) i „Samby przed rozstaniem” (sł. Jonasz Kofta).

koncert

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia, nie mogło zabraknąć także kolęd. Hanna Banaszak zaproponowała, do wspólnego odśpiewania, te najbardziej wzruszające – „Lulajże Jezuniu” i „Cichą noc”. Mocnym akcentem była pieśń, otwierająca muzyczną część wieczoru, do której tekst napisała sama wokalistka. Spotkanie pozwoliło nieco bliżej poznać pasje i nietuzinkową osobowość jednej z najważniejszych artystek w Polsce.

spotkanie

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu pn. „Stacja Jaworzno – pisarze i poeci”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie