[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Noworoczne spotkanie z Anną Seniuk w bibliotece

SPOTKANIEZnana m.in. z roli Magdy Karwowskiej w serialu „Czterdziestolatek” i „Czterdziestolatek 20 lat później” – Anna Seniuk, spotka się z czytelnikami raciborskiej biblioteki na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym.

Spotkanie połączone z promocją wydanej w 2016 roku książki „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem” odbędzie się w środę 11 stycznia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

Anna Seniuk – popularna aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w 1964 roku rolą Irmy w „Wariatce z Chaillot” w Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Stworzyła niezapomnianą kreację aktorską Magdy Karwowskiej w jednym z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych: „Czterdziestolatku” i „Czterdziestolatku 20 lat później” w reżyserii Jerzego Gruzy. Od lat 70. współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról radiowych, wśród których znalazły się także słuchowiska dla dzieci. Od roku 2003 związana z Teatrem Narodowym w Warszawie.