eksperyment

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Eksperymentalna Noc dla gimnazjalistów w bibliotece za nami!

eksperymentDlaczego balonik pęka na jednym gwoździu łatwiej niż na wielu? I jakie napięcie jest potrzebne do przebicia 1cm powietrza? Na początek ferii zimowych raciborska biblioteka zaprosiła młodzież gimnazjalną na kolejne, pełne atrakcji całonocne spotkanie. Tym razem eksperymentalno-naukowe!

W trakcie wybuchowych podchodów, gimnazjaliści między innymi poznali działanie kuli plazmowej i drabinki Jacoba, strzelali do tarczy z Działka Gaussa, obserwowali zachowanie balona na łożu fakira czy wykonywali trik z balansującymi sztućcami. Byli także świadkami niezwykłych doświadczeń i eksperymentów chemicznych, a na koniec, po trudach przeprawy przez wszystkie piętra biblioteki, odpoczęli przy pizzy i seansie filmowym. Ale, jak podkreślają sami uczestnicy, Noc dla gimnazjalistów to jednak przede wszystkim świetna zabawa w gronie rówieśników i wyjątkowa okazja spędzenia nocy między regałami bibliotecznymi.

doświadczenie

– Dziękujemy uczniom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu oraz Pani Patrycji Kozak za pomoc w organizacji imprezy i niezwykłą pasję naukową, którą zarazili naszych młodych czytelników – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

nocEksperymentalna Noc to propozycja biblioteki na początek ferii zimowych. Od poniedziałku przy Kasprowicza 12 oraz w filiach bibliotecznych, będą się odbywały bezpłatne zajęcia animacyjne, w tym roku poświęcone baśniom Disneya. Szczegółowy harmonogram na stronie internetowej biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

Obszerna fotorelacja z Nocy dla gimnazjalistów na www.biblrac.pl

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu