dekoracje

[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

FERIE PO AUSTRALIJSKU W SIEWIERSKIEJ BIBLIOTECE

dekoracjeAustralia to  najmniejszy i bardzo odległy  kontynent, ale wart zainteresowania. Przekonali się o tym uczestnicy feryjnych zajęć edukacyjno-plastycznych, które odbywały się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Siewierzu. Zajęcia cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Uczestnicy spotkań wykonywali prace plastyczne różnymi technikami pogłębiając swoją wiedzę na temat  Australii, jak również Aborygenów, jej rdzennych mieszkańców.

Powstało szereg interesujących prac plastycznych jak makiety opery w Sydney, flagi, herby Australii, pocztówki z pozdrowieniami z tego kontynentu, „galeria aborygeńska”, w której  znalazły się: obrazki kropkowe, bumerangi, maski, biżuteria aborygeńska, jak bransoletki i naszyjniki. Dzieci również tworzyły „modę aborygeńską” wymyślając stroje dla Aborygenów. Próbowały  swoich sił w posługiwaniu się bumerangami. W ramach zgłębiania wiedzy o faunie Australii uczestnicy wykonali kangury, koale, strusie emu, krokodyle, dziobaki i wiele innych zwierząt. Nie zabrakło też akcentów zimowych, i w związku z tym powstały rękawiczki i krajobrazy zimowe z wykorzystaniem liści kapusty pekińskiej. Czas upłynął wszystkim  twórczo i ciekawie.

Siewierz

W czasie ferii w dniach 17 i 18 stycznia miały miejsce zajęcia  w ramach „Bajkoterapii dla przedszkolaków”, które  poprowadziły psycholog Małgorzata Szymiec, logopeda Krzysztofa Urbańska i pedagog Aneta Frączek z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Będzinie z siedzibą w Siewierzu.

sala

Na zakończenie biblioferii odbyło się spotkanie z przedstawicielką Nadleśnictwa Siewierz Katarzyną Chechelską, podczas którego dzieci uczyły się rozpoznawać tropy zwierząt leśnych, gatunki drzew, a także odpowiadały na pytania i zagadki związane z tematyką leśną.  Wszyscy uczestnicy feryjnych zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie i „leśne” upominki, a z wykonanych podczas spotkań prac powstała ciekawa wystawa.

zajęcia

Nadesłała: Jolanta Jakubczyk, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu