[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU. FILIA W ŻELISŁAWICACH

FERIE BIBLIOTECZNE W FILII W ŻELISŁAWICACH

plakatFerie w bibliotece to okazja do dobrej zabawy. Tegoroczne ferie zimowe dzieci spędziły w bibliotece pod hasłem „Baśniowe podróże po Europie”. Zajęcia odbywały się w poniedziałki, wtorki i środy. Słuchając baśni duńskich, niemieckich, polskich, francuskich czy czeskich młody czytelnik poznawał tradycje i kulturę danego państwa.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od głośnego czytania baśni i opowiadań, które były tematem głównym późniejszych zajęć. Przypomnieliśmy sobie te znane i te mniej znane baśnie. Poznaliśmy skutki nadmiernego korzystania z komputera, posłuchaliśmy o potrzebie zimowego dokarmiania ptaków, o sportach zimowych.

Dzieci, uczestniczące w zajęciach, poznały także wiersze polskich poetów. Każdy dzień wypełniony był również zajęciami plastycznymi, których efekty utworzyły piękną wystawę w bibliotece. Powstały piękne krajobrazy zimowe, bałwanki, pingwiny, ulubione zabawki oraz zwierzęta z wysłuchanych baśni, bajek, opowiadań i wierszy. Częstym elementem spotkań były także zabawy ruchowe z głośnym śpiewem uczestników. Ponadto wielu uczestników bardzo chętnie rozwiązywało krzyżówki, rebusy i łamigłówki. Nie zabrakło również zmagań z polskimi przysłowiami i grą w kalambury. Nie było łatwo, ale za to wesoło.

Stworzyliśmy grę planszową „smerfolandia”, która polegała na stworzeniu haseł dotyczących bajki tworząc instrukcję do gry. Wykonaliśmy do niej również kolorowe pionki i kostki do gry.

Oczywiście, nie zapomnieliśmy również o święcie naszych kochanych Babć i Dziadków, które przypadało w tym czasie. Podczas zajęć wszystkim dopisywały dobre humory, było bardzo gwarno ale i wesoło, twórczo i zdecydowanie za szybko się skończyło.

Na zakończenie ferii uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne słodkie upominki. Gorąco wszystkim licznie przybyłym dzieciom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do Biblioteki! Było super!

Nadesłała:  Justyna Madejska, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu, Filia Biblioteczna w Żelisławicach