[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Wierszobranie – X edycja Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego

WIERSZYK7 kwietnia 2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wierszobranie”. Konkurs organizowany jest już od 10 lat przez Miejskie Przedszkole nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Fanclub Poetycki będzińskiej biblioteki. W tegorocznej edycji udział wzięło 27 przedszkolaków z 17 będzińskich placówek oświatowych. Występy dzieci oceniało jury w osobie Darii Paterek – Wiceprezydent Miasta Będzina, Anny Garlacz z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie, Anny Drzewieckiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, poetki Agnieszki Tytko oraz Darii Swędzioł z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Najmłodsi mieszkańcy Będzina recytowali utwory klasyków polskiej literatury dziecięcej, takich jak Jan Brzechwa i Julian Tuwim, zachwycając zgromadzoną publiczność nie tylko biegłością w deklamacji, lecz również dopracowanymi kostiumami i rekwizytami scenicznymi. Wyrównany, wysoki poziom sprawił, że wybór zwycięzców nie był prosty.

recytacja

Oceny recytatorów dokonano w dwóch grupach wiekowych. W kategorii wiekowej 3 i 4 lata I miejsce przyznano ex aequo Emilii Gamrot ze Żłobka Miejskiego nr 2 oraz Wiktorii Pazdan Przedszkola Miejskiego nr 2. II miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15: Maksymilian Kowalczyk, Amelia Wisińska-Czekaj i Aleksandra Marciniak. III miejsce przypadło Lenie Kaczmarek z Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz Julii Kurze, Szymonowi Ostrowskiemu i Mateuszowi Drabkowi z Przedszkola Miejskiego nr 13. Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Stefańska z Przedszkola Miejskiego nr 14, Weronika Zientek z Przedszkola Miejskiego nr 4, Wiktoria Pawełczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11.

wierszyk

tort

W kategorii wiekowej 5- i 6-latków I miejscem nagrodzono Liliannę Błaszczyk z Przedszkola Miejskiego nr 9, a także Maję Walutek, Amelię Wojtachę i Grzegorza Midro z Przedszkola Miejskiego nr 5. Na II miejscu uplasowali się wychowankowie Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4: Julia Smuga, Hubert Gawron, Franciszek Nieckula, jak również Jakub Czopek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 10 i Lena Kłos z Przedszkola Miejskiego nr 8. III miejscem wyróżniono Natalię Kopijkę z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4, a także Emilię Kwiecień i Huberta Świerczka z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Wyróżnienia powędrowały do Franciszka Kozłowskiego i Anastazji Blicharczyk z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Nikodema Jędrasika z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie