spotkanie

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KROCZYCACH

Wiosenne spotkanie w bibliotece

spotkanieZ każdym dniem robi się coraz cieplej. Drzewa i krzewy budzą się do życia,  a i wśród zwierząt panuje wzmożony ruch. Czy to już wiosna ? 30  marca gościliśmy pierwszą grupę pięciolatków  Pani A. Kliś z Przedszkola Publicznego w Kroczycach.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały.

Wprowadzając  wiosenny  nastrój w bibliotece  nasze pięciolatki rozwiązywały  zagadki związane z tą porą roku,  póżniej grzecznie wysłuchały opowiadania  pt. „Jak rośnie twój ogród ?” z serii Kubusia Puchatka. Z książki dzieci  wyniosły niezbędne  rady Krolika jak siać i uprawiać ogród.  Co Puchatek i przyjaciele musieli zrobić aby wyrosły piękne kwiaty w ogrodzie?

spotkanie

W nawiązaniu do przeczytanego opowiadania,  każde dziecko miało za zadanie wykonać swój ogródek kwiatowy  mając do   dyspozycji: bibułę, zakrętki, patyczki, klej, plastelinę  i papierowy talerzyk. Przedszkolaki z pomocą opiekunów i bibliotekarzy stworzyły piękne prace, które można podziwiać na wystawie w czytelni.

Zajęcia te dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i wzbogaciły ich o nowe doświadczenia.

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Kroczycach