spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Biblioteka otwarta dla dzieci

wycieczkaW poniedziałkowe przedpołudnie 8 maja 2017 r., w ramach Dnia Otwartego, który jest już tradycją raciborskich obchodów Tygodnia Bibliotek, bibliotekę przy ul. Kasprowicza 12 odwiedziło ponad 120 dzieci z raciborskich przedszkoli!

Biblioteczna trasa wiodła od Eureki- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, przez Sekretariat, Dział Gromadzenia i Opracowywania Zbiorów aż do Wypożyczalni Głównej i Mediateki, czyli tzw. „biblioteki mamy i taty”. Mimo, iż długa i wyczerpująca, dostarczyła maluchom wielu atrakcji. Dzieci mogły m.in. obserwować pracę maszyny „robiącej dziury w książce” i niszczarki do papieru a także samodzielnie przybić pieczątki z logo i adresem strony internetowej biblioteki.

spotkanie

– Dzień Otwarty to jednak przede wszystkim okazja, żeby pokazać przedszkolakom nasze bogate zbiory: książeczki, bajki na DVD, gry planszowe i płyty z ulubionymi piosenkami – mówi Marzena Mróz, która gościła dzieci w Eurece.

Przedszkolaki wychodziły z biblioteki bardzo zadowolone, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że odwiedzą ją ponownie, razem ze swoimi rodzicami.

zajęcia

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu