spotkanie

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W CZELADZI

Czyżby w Czeladzi żyły dinozaury?

spotkanieW piątek w Bibliotece Głównej odbyła się kolejna edycja bibliotecznych podchodów. Ta forma zabawy ma już stałe grono miłośników, ale też dochodzą nowi.

W tym roku przyświecało nam kilka celów: obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny, czyli rodzinne spędzanie czasu, zwiedzanie naszego pięknego miasta (zadania umieszczono w kilku atrakcyjnych punktach: Rynku, Parku Grabek, Kościuszki i Parku Kamionka oraz w tzw. Edenie – Filii nr 4, start i meta oczywiście w Centrali MBP) oraz poznanie kilku isotnych ciekawostek z historii miasta.

Tym razem szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Czy w Czeladzi żyły dinozaury? Czym należało się wykazać, aby rozwiązać zadania? Umiejętnością czytania mapy, orientacją w terenie, sprawnością fizyczną i wiedzą, a przede wszystkim dużym poczuciem humoru i chęcią dobrej zabawy.

spotkanie

W związku z tym rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, przekopywaliśmy tony piasku w poszukiwaniu śladów dinozaurów, odgadywaliśmy ulubione menu prehistorycznych stworów, szukaliśmy miejsc , w których stacjonują czeladzkie czarownice a to tylko kilka zadań z, którymi należało się zmierzyć. Przyznajemy z wielką dumą, że wszyscy uczestnicy -od młodziaka do starszaka -spisali sie wspaniale i super poradzili sobe z poleceniami, nawet podchwytliwymi.

Każde dziecko biorące udział w podchodach dostało nagrodę niespodziankę a na wszystkich, za utracone kalorie czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy i gratulujemy!

Serdecznie podziękowania składamy także naszym sponsorom: Zakładowi Usługowemu Foto-Optyka K.M. Szczerba, Barze Czarownica przy Rynku.

logoZadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego