spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Noc Bibliotek z Jamesem Bondem

spotkanie3 czerwca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna włączyła się już po raz drugi w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek.  Zaprosiliśmy Czytelników do odwiedzenia Biblioteki Centralnej w godzinach od 17.00 do 1.00 w  nocy i przygotowaliśmy moc atrakcji, wszystko związane z Agentem 007. Już w drzwiach na gości czekał czerwony dywan i sam James Bond, aby chętni mogli sobie zrobić z nim zdjęcie.
Na parterze biblioteki w Kasynie Royal, czyli Klubie Gier Planszowym – gracze do nocy zmagali się w swoich ulubionych grach. Największą popularnością cieszyły się gry: 5 sekund, Magia i miecz, Dixit oraz Dooble.

spotkanie

Oprócz tego czekał drink bar z bezalkoholowymi napojami orzeźwiającymi, kiermasz książki, wystawa poświęcona I. Flemingowi i postaci Jamesa Bonda. Można było sprawdzić swoją wiedzę o filmowym bohaterze, a także wygrać nagrody książkowe. Wypożyczalnia przygotowała w tym dniu również niespodziankę i każdy odwiedzający czytelnik mógł zwiększyć limit wypożyczonych książek.

spotkanie
W wieży Pałacyku Szymańskiego również nie zabrakło wrażeń już od godziny 17:00 do 21:00 miał miejsce wykład Pauliny w Klubie Filmowym „Kultura z Wyższego Piętra”. W całości był on poświęcony Agentowi 007. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli film. W nocy można było również odwiedzić Miejską Izbę Muzealną.

spotkanie
Bardzo dziękujemy czytelnikom za odwiedzenie naszej biblioteki.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu