prezentacja

[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEMIANOWICACH ŚLĄSKICH

Hygge – o filozofii szczęścia

prezentacjaW dniach 16–27 listopada 2017 r. na Śląsku i w Zagłębiu odbywa się szesnasta już, a w naszej Bibliotece trzynasta edycja interdyscyplinarnego FESTIWALU NORDALIA, poświęconego szerzeniu wiedzy o krajach nordyckich . Z tej okazji dziś mogliśmy gościć wyjątkowego gościa – panią Ewę Kokot, która z wykształcenia jest historykiem sztuki i pedagogiem. Zajmuje się m.in. prowadzeniem warsztatów twórczych dla dzieci, młodzieży i takie też warsztaty poprowadziła dla naszych gości – uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Siemianowicach Śląskich.

zajęcia

Warsztaty zatytułowane „Hygge niech się świeci… Piękne lampiony” Pani Ewa poprzedziła wprowadzeniem na temat tego, czym jest Hygge (nie ma odpowiednika w języku polskim). Jest to filozofia życia, mówiąca o tym, że szczęście, ciepło i bliskość czyli to, co chyba dla wszystkich najistotniejsze, możemy odnaleźć w najzwyklejszych sytuacjach. Czy jest to czas spędzony w gronie najbliższych, rozmowa z przyjacielem, czy lektura ulubionej książki przy kominku z kubkiem gorącej herbaty. Przykłady można by mnożyć.

spotkanie

Podczas warsztatów dzieci wykonywały lampiony… ze słoików, które pięknie oklejone wycinankami, sznurkiem i brystolem mogą stać się doskonałą dekoracją, która ociepli nie tylko jesienne ponure wieczory.

zajęcia

Nadesłała: Patrycja Skorek-Bilczyńska, Miejska Biblioteka Publiczna w Siemianowicach Śląskich