[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Wirtualne spotkanie z Katarzyną Grocholą

DSCN8959

Ostatnim gościem tegorocznej edycji Spotkań z pasjami była pisarka i felietonistka Katarzyna Grochola. Przybyłe panie były niezmiernie ciekawe, jaka jest w rzeczywistości autorka siedemnastu poczytnych powieści.

Wszystkie były zaskoczone jej optymizmem życiowym oraz ciętymi ripostami, które serwowała podczas rozmowy. Widać, że jest osobą bardzo bezpośrednią i mówi to, co myśli. Jak sama wspomniała pisze tylko i wyłącznie o miłości, czyli można powiedzieć, że tworzy literaturę fantastyczną.

DSCN8962

Wielu czytelników bibliotek uczestniczących w spotkaniu było ciekawych tego, skąd się bierze jej życiowy optymizm. Katarzyna Grochola twierdzi, że to zasługa odpowiedniego patrzenia na świat, które każe jej widzieć piękno w najdrobniejszych rzeczach. Oczywiście bardzo dużo czasu zajęło jej wypracowanie w sobie takiego podejścia i tak jak każdy człowiek ma swoje słabości i dołki. Uważa jednak, że to dobrze, iż szczęście przeplata się z niepowodzeniami, bo tylko wtedy człowiek jest w stanie docenić dobro, które do niego spływa. Samo życie jest także inspiracją dla wszystkich jej powieści, bo jak twierdzi, każdy z nas pisze ciągle swój bestseller, tylko trzeba umieć go docenić.

DSCN8964
W przerwie zgromadzone czytelniczki mogły wysłuchać bardzo ciekawej wypowiedzi dyrektora Biblioteki Narodowej – Tomasza Makowskiego, który zachęcał społeczeństwo do korzystania z zasobów bibliotek, a także wszelkich innych wspaniałych inicjatyw, które oferują. Wspomniał, że w tym roku, w lokalnych książnicach odbyło się ponad czterysta tysięcy imprez promujących czytelnictwo, co jest powodem do wielkiej dumy.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz