spotkanie

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

spotkanieBajki to nieodzowny elementem każdego dzieciństwa, a obchodzony 5 listopada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest dobrą okazją, by zaprosić najmłodsze dzieci do bajkowego świata, który tak uwielbiają. W filii nr 1 (Ksawera) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie dzieciom z Przedszkola Miejskiego nr 6 zaproponowano
z tej okazji zabawę konkursową, której celem było sprawdzenie znajomości bajek i baśni. Wcześniej dzieci uczestniczyły w organizowanych cyklicznie przez bibliotekę „Porankach literackich”, podczas których słuchały fragmentów baśni, dowiadywały się, że bajki rozweselają, bawią i uczą przekazując ważne prawdy życiowe.

Rozwiązywanie literackich zagadek, rozpoznawanie bajkowych postaci czy namalowanie ulubionego bohatera nie tylko nie przysporzyło dzieciom większego problemu, ale pokazało jak ogromną wiedzę na temat baśni i bajek w literaturze i filmie mają dzieci.  Podczas zabawy za udział, w której wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy przedszkolaki dowiedziały się, że 5 listopada to nie tylko święto Postaci z Bajek.

rysunki

To także dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Nie zabrakło także głośnego czytania, bo każdy kontakt z książką rozwija dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogaca słownictwo. Warto więc po nie sięgać jak najczęściej.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa biblioteka Publiczna w Raciborzu