[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Kalimera Hellado

spotkanie„Dawno, dawno temu z pierwotnej materii powstała pramatka Gaja. Na greckim Olimpie bogami władał jej wnuk – pan błyskawic Zeus”. Tak zaczęła swoją opowieść Zofia Stanecka, autorka opowiadania „Troja”. Nietrudno się więc domyśleć, że uczestnicy tegorocznych „Ferii w bibliotece” poznają jedną z najpiękniejszych mitologii świata.

Gdzie mieszkali i czym zajmowali się greccy bogowie? Jakie mieli atrybuty? Który z nich był najważniejszy? To pierwsze tematy spotkań, do których uczestnicy wykonywali prace plastyczne. Podczas zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. Jest czas na głośne czytanie „Mitów dla dzieci” Grzegorza Kasdepke, nauka słówek i podstawowych zwrotów w języku greckim, prezentacje multimedialne, poczęstunek, wspólne gry planszowe i ruch przy grach Xbox. A wszystko to w miłej i zabawowej atmosferze.

zajęcia

Zapraszamy chętne dzieci na zajęcia, które odbywają się  od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-14.00. W tym tygodniu dowiemy się jeszcze, czym była stajnia Augiasza i dlaczego Odyseusz tak długo nie wracał do domu. Osobne zajęcia poświęcone będą starożytnej olimpiadzie. Nie lada gratką jest wycieczka do chorzowskiego Planetarium, oczywiście dla uczestników bibliotecznych zajęć.

spotkanie

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele edukacja