[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Z wizytą w śląskim zoo – ferie z biblioteką

zooTakiej wycieczki z przygodami jeszcze nie było! Dzieci biorące udział w feriach z raciborską biblioteką wyjechały do Chorzowa, a dotarły m.in. do dzikiej Afryki, dalekiej Azji i egzotycznej Ameryki Południowej, gdzie poznały mieszkańców tych krain.

Niepowtarzalną okazję do zwiedzenia chorzowskiego zoo stworzyła… Inspekcja Transportu Drogowego. Panowie Inspektorzy bardzo poważnie i skrupulatnie podeszli do swojej pracy, co niestety skończyło się spóźnieniem naszej grupy na planowaną wizytę w Planetarium. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Spacer po ogrodzie zoologicznym przeniósł dzieciaki w całkiem inny świat!

zoozoo

Bez tłumów ludzi – którzy zasłaniają widok i popychają od jednego stanowiska do drugiego – można bez pośpiechu obejrzeć największe atrakcje chorzowskiego zoo.  Słonie, żyrafy, lwy, różne gatunki małp, egzotyczne ptactwo… ten dzień był barwny, kolorowy, egzotyczny mimo szaroburej aury na dworze. Śmiałkowie mogli zejść także do Kotliny Dinozaurów i stanąć oko w oko ze zwierzętami, które niegdyś panowały na Ziemi.

wycieczka

grupy

Uśmiechnięte twarze dzieci są najlepszym dowodem na to, że wycieczka była udana i na długo zapisze się w ich pamięci. W końcu nie co dzień spotyka się twarzą w twarz bohaterów „Księgi Dżungli”, „Króla Lwa” czy „Madagaskaru”!

julian

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu

Biblioteka wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju

cele klimat woda ląd