[Relacja] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

 Radość  z czytania

IMG_1987Lekcje biblioteczne, które stanowią niezwykle ważny punkt na mapie działalności kulturalno-oświatowej Miejsko–Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, powróciły po przerwie. Dla uczestniczących w nich przedszkolaków i uczniów początkowych klas z placówek oświatowych na terenie miasta  stanowią znakomitą okazję na odwiedzenie biblioteki, poznanie interesującej literatury oraz wykonywanie zadań plastycznych i ruchowych w gronie rówieśników.

Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek
W ten sposób bohater książeczek Wojciecha Widłaka wita się ze swoimi czytelnikami na początku każdej historyjki. Sympatyczny bohater odkrywa świat i do tego samego zachęca maluchy. Ryjek to sympatyczny prosiaczek, posiadacz żółwika przytulanki oraz wspaniałych rodziców.

IMG_2003
Tegoroczny październik i listopad upłynął odwiedzającym bibliotekę przedszkolakom na spotkaniu z Wesołym Ryjkiem autorstwa Wojciecha Widłaka.

IMG_2022
Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania zabawą przy muzyce . Nie mogło zabraknąć głośnego czytania opowiadań o przygodach Wesołego Ryjka. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, sprawdzających i rozwijających ich koncentrację, spostrzegawczość.

IMG_2007

Na otrzymanych wydrukach dzieci miały dorysować twarz Wesołego Ryjka i samodzielnie pokolorować. Z przeczytanego opowiadania pt; Stukacz’ przedszkolaki kolorowały podwórko które widzi Wesoły Ryjek z okna w słoneczny letni dzień i podczas jesiennego deszczu.  Na zakończenie przedszkolaki  zaśpiewały piosenkę.
Z pewnością każdy przedszkolak chętnie zaprzyjaźni się z Wesołym Ryjkiem.

Nadesłała: Renata Misiura, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Pszczyna