[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TYCHACH

Szkolenie komputerowe w MBP w Tychach

1

 

W bibliotece w Bramie Słońca (Filia nr 13 MBP Tychy) odbyło się już ostatnie szkolenie w tym roku z obsługi komputera i Internetu w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans”.

 

W ciągu ostatnich tygodni poznaliśmy podstawowe wiadomości na temat możliwości, jakie daje nam dostęp do sieci. Zaznajomiliśmy się również z wieloma narzędziami, które umożliwiły nam przeszukiwanie jej zasobów.

4

Sprawdziliśmy również jak w szybki i łatwy sposób przetłumaczyć wyrazy, zdania, a nawet strony internetowe na dziesiątki różnych języków. Przybliżyliśmy także jak zaplanować dalekie podróże, trasy rowerowe i piesze wycieczki. Skorzystaliśmy z serwisów, które oferują oglądanie filmów, teledysków i słuchanie muzyki.

6

Założyliśmy również darmowe konto poczty elektronicznej, by móc łatwo i bezpiecznie przesyłać informacje, odpowiadać na otrzymane wiadomości i dzielić się zdjęciami z innymi. Dowiedzieliśmy się również jak aktywować dostęp do systemu bankowości internetowej i dokonywać przelewu.

7

Była to także idealna okazja, aby delektować się wspólnie spędzonym czasem, który upływał nam w miłej i sympatycznej atmosferze. Na kolejne szkolenia zapraszamy już po Nowym Roku.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna, Tychy