[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Lato z biblioteką” na tropie superbohaterek

SPOTKANIEW czasie deszczu dzieci się nudzą? Nie w bibliotece! W trakcie kolejnego spotkania przy Bielskiej 12 dzieci poznały niezwykłe historie superbohaterek.

Dziesięciolatka na tronie, pierwsza kobieta chirurg, alpinistka, kobieta szpieg… Bohaterki i buntowniczki. Wtorkowe zajęcia w ramach „Lata z biblioteką” poświęcone były niezwykłym kobietom. W trakcie prezentacji multimedialnej dzieci poznały m.in. sylwetki Ireny Sendlerowej, Wandy Rutkiewicz, Jessici Watson czy Maud Wagner. Zainspirowane ich barwnymi biografiami, z wielką uwagą wysłuchały opowiadania poświęconego Krystynie Skarbek- agentce wywiadu, która wyprzedziła Jamesa Bonda. Na koniec uczestnicy zaprojektowali i własnoręcznie ozdobili koszulki oraz obejrzeli bajkę nawiązującą do tematu – „Vaiana: Skarb oceanu”.

zajęcia

Spotkanie zainspirowane zostało trzema książkami: „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” E. Favilli i F. Cavallo, „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” A. Dziewit-Meller i „Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia” M. Frąckiewicz, które można oczywiście wypożyczyć w raciborskiej bibliotece.

koszulka

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu