[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

XIII Międzyprzedszkolny przegląd Kolęd

DSCN9169W piątkowy poranek już po raz XIII spotkaliśmy się w Bibliotece na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd. Swój udział zgłosiło 34 przedszkolaków z 12 raciborskich przedszkoli
i Przedszkola w Łańcach.

Wszystkie dzieci podeszły bardzo profesjonalnie do swoich występów i w pięknych strojach wyśpiewywały polskie kolędy i pastorałki (Przybieżeli do Betlejem, A wczoraj z wieczora, Gdy śliczna panna, Betlejem, Szopka itd.)

DSCN9284

Atmosfera zrobiła się bardzo rodzinna i świąteczna, szczególnie, że przegląd nie miał formy konkursu, a z niektórymi przedszkolakami spotkaliśmy się któryś raz z kolei. Wszyscy więc czuli się bardzo swobodnie. Przedszkolanki zadbały także o piękne przebrania i oprawę muzyczną dla małych solistów.

DSCN9250
Tradycyjnie już występom przyglądali się goście: Katarzyna Nawrat – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu, Elżbieta Skrzymowska – pracownik naukowy Arboretum Bramy Morawskiej, a prywatnie muzyk raciborskiej grupy Wersja Robocza oraz Małgorzata Szczygielska – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu. Po uroczystym rozdaniu dyplomów i upominków Elżbieta Skrzymowska zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewania polskich kolęd przy akompaniamencie skrzypiec.

DSCN9252

Cieszymy się, że coroczne przeglądy cieszą się tak dużą popularnością wśród dzieci, gdyż właśnie w ten sposób pragniemy wśród najmłodszych pielęgnować tradycję śpiewania polskich kolęd.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz