[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Warsztaty robotyki LEGO w raciborskiej bibliotece

klockiPo sukcesie wakacyjnych kursów robotyki i programowania LEGO, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o bezpłatne warsztaty z wykorzystaniem tych najpopularniejszych na świecie klocków. Inicjatywie sprzyja dotacja pozyskana z Budżetu Obywatelskiego 2017/2018 w ramach projektu „Ocickie Centrum Multimedialne”.

Klocki LEGO to idealne narzędzie do rozwijania kreatywności od najmłodszych lat a zajęcia z ich wykorzystaniem są zawsze ciekawe, wesołe i inspirujące. Poza tym rozwijają nie tylko logiczne myślenie  i zdolności manualne, ale także poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Młodzi konstruktorzy w Ocicach już na pierwszym spotkaniu samodzielnie tworzyli konstrukcje z klocków LEGO WeDo 2.0 rozbudowując je o wprawiające w ruch elementy elektroniczne. Tym sposobem powstały m.in. wiatraczek i marsjański łazik.

klocki

– Oczywiście kreatywność dzieci w zetknięciu z LEGO nie zna granic, dlatego spotkania będą z całą pewnością kontynuowane. Kolejne spotkanie już w następną środę – zapewnia Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

zajęcia

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu