[Relacja] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

O EMPATII Z KUBUSIEM…

spotkanie„Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie” zwykł mawiać pewien mały książkowy bohater, wyjaśniając tym jak ważna jest dla niego przyjaźń. Dostrzegał urok, osobowość, zalet y i wady swoich znajomych, których nigdy nie opuszczał w potrzebie.

To właśnie z nim, Misiem o bardzo małym rozumku, któremu długie słowa sprawiają sporą trudność, który czasem mówi bardzo mądre rzeczy, wyjątkowym amatorem miodu, uwielbiającym swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu, 18 stycznia 2018 r. spotkały się przedszkolaki z dwóch grup Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. G. Taszyckiego w Chruszczobrodzie.

Mowa oczywiście o Kubusiu Puchatku, który stał się bohaterem przedszkolnej czytelniczej podróży nie bez przyczyny, bo właśnie 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Data nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne – twórca misia.

Dzieci wsłuchiwały się w opowieść o przygodach Kubusia snutą przez bibliotekarkę Filii nr 3 z niemałą ciekawością. Dzięki historii o leśnej grze w chowanego najmłodsi odbyli niezwykłą lekcję empatii i dbania o dobre samopoczucie przyjaciół. Wykazały się też doskonałą wiedzą o drużynie z książki A.A. Milne, a potem wykleiły kubusiowe wizerunki. Mówiąc językiem Tygryska: Było megastycznie!

Nadesłała: Bogusława Serzysko, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach