[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

Warsztaty z wyobraźnią: „Cuda-wianki z pianki”

SONY DSCWarsztaty plastyczne organizowane w ramach Małej Akademii Sztuki cieszyły się zawsze dużą popularnością, szczególnie wśród dzieci. Biblioteka w Raciborzu postanowiła więc kontynuować tego rodzaju zajęcia. To doskonały sposób, aby w miłym towarzystwie rozwijać swoje umiejętności manualne i plastyczne.

Wykorzystując różnorodne techniki i materiały (m.in. quilling, filc, krepina, origami, decoupages) chcemy rozbudzić zainteresowanie sztuką i plastyką oraz zachęcić młodych do odkrywania swoich talentów.

SONY DSC

Podczas pierwszych warsztatów z wyobraźnią tworzyliśmy prawdziwe „cuda-wianki” z pianki dekoracyjnej. Okazało się, że to mało popularne tworzywo jest świetnym materiałem do robienia oryginalnych ozdób, prezentów, czy zdobienia kartek. Dzieci uwielbiają z niej wycinać i wyklejać różne wzory. Ma bardzo intensywne kolory, co jeszcze bardziej zachęca do pracy.

SONY DSC

Uczestnicy warsztatów pod okiem bibliotekarek tworzyli sowy z ruszającymi się oczami, a następnie zdając się na własne pomysły wycinali postacie z bajki o Minionkach, fantazyjne kwiaty, kotki, pieski, a nawet oryginalne nakrycia głowy.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Racibórz