[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Pisarz Roman Pankiewicz gościem siewierskiej biblioteki

spotkanieW lutym siewierska biblioteka miała przyjemność gościć krakowskiego pisarza i podróżnika Pana Romana Pankiewicza.  W spotkaniu autorskim uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu. Podczas spotkania autor w humorystyczny sposób przybliżył przedszkolakom wiedzę związaną z interesującymi zawodami. Przed przystąpieniem do omówienia każdego z nich, pisarz przebierał się, strojem podkreślając znaczenie danego zawodu. Nasz gość dopracował najdrobniejsze szczegóły strojów i użytych rekwizytów, korzystając z jak największej ilości oryginałów (wojskowa kamizelka kuloodporna wraz z pasem oficerskim i pokrowcem na hełm, czapka i kurtka listonosza, kask i toporek strażacki, ubiór ratownika medycznego, stetoskop lekarski, apteczka).

spotkanie

Roman Pankiewicz podkreślał jak ważną funkcję pełnią w społeczeństwie osoby, które stały się bohaterami jego książek noszących tytuły: „Policjant”, „Żołnierz”, „Strażak”, „Listonosz” oraz „ Ratownik medyczny”. Ogromne wrażenie wywarły na młodych czytelnikach piękne, kolorowe ilustracje znajdujące się w książkach oraz wykorzystany przez pisarza „papierowy teatr”.

zawódzawódzawód

Dzieci brały czynny udział w spotkaniu poprzez wymyślanie ostatnich rymowanek, a także pięknie odpowiadały na zadawane przez prowadzącego pytania.

Takie spotkanie to dobry sposób na zdobywanie nowych doświadczeń oraz świetna forma promocji czytelnictwa.

Serdecznie zapraszamy do lektury książek Pana Romana Pankiewicza.

 

MGBP – M. Szlachta